Konferenca Svetovne mreže Univerze v Ljubljani, 7. 10. 2024

Vljudno vabljeni na prvo mednarodno konferenco Svetovne mreže Univerze v Ljubljani (SMUL) z naslovom POMEN ZNANJA IN UNIVERZE V DRUŽBI: PRIMERJALNE MEDNARODNE PERSPEKTIVE IN NOVE MOŽNOSTI ZA SODELOVANJE. 

Konferenca bo potekala v ponedeljek, 7. 10. 2024, na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani in je namenjena odprti diskusiji o pomenu in vrednosti organiziranega celostnega izobraževanja, znanja in Univerze v današnji družbi. SMUL želi s povezovanjem članov iz tujine in domovine vzpostaviti platormo za odprto diskusijo o teh vprašanjih.


STIČIŠČE- RAZISKOVALCI VSEH GENERACIJ VABLJENI K AKTIVNEMU SODELOVANJU

 

V okviru dogodka bomo organizirali STIČIŠČE, kakor smo poimenovali poster sekcijo. V tem strokovno-družabnem delu želimo omogočiti, da raziskovalci in raziskovalke s posterji predstavite svoje delo, poudarite dosedanja mednarodna sodelovanja in možnosti za nadaljnje povezovanje. STIČIŠČE je idealno mesto tako za raziskovalce na začetku kariere, ki se odločate za naslednji korak, kot tudi za uveljavljene znanstvenike in znanstvenice, ki iščete nove sodelavce.

 

Prijavite se lahko s kratkim povzetkom (200 besed v slovenskem ali angleškem jeziku) do 31. 7. 2024 preko obrazca na tej povezavi. O izbiri boste obveščeni do 10. 8. 2024.

 

 

Dopoldanski del konference bomo posvetili vabljenim predavanjem, kjer bodo trije uveljavljeni znanstveniki in znanstvenice, ki delujejo na uglednih univerzah v tujini, delili svoje izkušnje:

  1. dr. Manja Klemenčič, predavateljica sociologije na oddelku za sociologijo na Univerzi Harvard
  2. prof. dr. Dimitri Krainc, profesor nevrologije na Northwestern univerzi
  3. dr. Günter Wagner, evolucijski biolog na Univerzi Yale in Univerzi na Dunaju   

V okviru konference se bomo še posebej osredotočili na podoktorske študente ter raziskovalce na začetku kariere. V popoldanskem delu konference bomo organizirali okroglo mizo na temo kroženja znanja in privabljanja uspešnih slovenskih strokovnjakov k vrnitvi v Slovenijo. Kako zagotoviti, da se uspešno delo nadaljuje? Ker želimo izzive in priložnosti pridobivanja znanja v tujini in vračanja domov osvetliti iz različnih vidikov, smo k sodelovanju povabili posameznike z izkušnjami uspešne vrnitve, vzpostavljanja sistemskih ureditev in predstavnike institucij, ki so ključne pri procesu vračanja.

Na okrogli mizi, ki jo bo povezovala Nataša Briški, bodo sodelovali:

  1. prof. dr. Snježana Prijić-Samaržija, rektorica Univerze na Reki 
  2. prof. dr. Veronika Fikfak, profesorica mednarodnega prava in človekovih pravic na University College v Londonu
  3. prof. dr. Marina Lukšič Hacin, predstojnica Inštituta za slovensko izseljenstvo in migracije
  4. prof. dr. Uroš Seljak, profesor astronomije in fizike na Univerzi Kalifornije v Berkeleyju
  5. doc. dr. David Modic, raziskovalec na Fakulteti za računalništvo in informatiko UL, v preteklosti zaposlen na Univerzi v Cambridgu, kjer je raziskoval spletne prevare in psihološke mehanizme informacijske varnosti
  6. prof. dr. Boštjan Markoli, prorektor Univerze v Ljubljani za kakovost in internacionalizacijo 
  7. in drugi strokovnjaki, ki delujejo doma in v tujini.

Udeležba na konferenci je brezplačna. Če se želite udeležiti konference, se prijavite TUKAJ (omejeno število udeležencev: 200). Rok za prijavo je 31. 7. 2024.

Več informacij o konferenci najdete na spletni strani konference in na letaku v priponki.




Na vrh