TRETJI MEDNARODNI TEDEN NA ODDELKU ZA GLASBENO PEDAGOGIKO

18.11.2019
Gradnja mostov med formalnim in neformalnim učenjem glasbe

KNJIŽICA pdf.

KNJIŽICA flipbook

 

Mednarodni teden
Gradnja mostov med formalnim in neformalnim učenjem glasbe
in znanstveni simpozij
Formalno in neformalno učenje in poučevanje glasbe na UL AG Oddelku za glasbeno pedagogiko

V  dneh od 18. do 22. novembra 2019 bo na UL Akademiji za glasbo potekal Tretji mednarodni teden na Oddelku za glasbeno pedagogiko z naslovom Gradnja mostov med formalnim in neformalnim učenjem glasbe. Z njim bo oddelek počastili 80-letnico Akademije za glasbo v Ljubljani. Novost letošnjega mednarodnega tedna je izvedba dvodnevnega mednarodnega študentskega foruma, v katerem bodo sodelovali študenti glasbene pedagogike iz Hochschule für Musik Würzburg (mentor Gerhard Sammer). V okviru mednarodnega tedna bodo pri nas gostovali tudi študenti Muzičke akademije u Zagrebu (mentorica Ana Čorić). Delavnice in predavanja za študente bodo izvedli uveljavljeni predavatelji iz Avstrije (Elisabeth Wieland, Universität Mozarteum Salzburg), Hrvaške (Sabina Vidulin, Muzička akademija u Puli; Ana Čorić, Muzička akademija Zagreb), Italije (Claudia Mattiotto, Conservatorio “A.Buzzolla” Adria RO) in Slovenije (Claudia Bajs, Inštitut Knoll za glasbeno terapijo in supervizijo; Veronika Bervar, Glasbena matica Ljubljana;  Mojca Kovačič, Glasbenonarodopisni inštitut ZRC SAZU; Nuša Piber, Glasbeni center DO RE MI).

V sredo, 20. novembra 2019 se bo ob 9.uri v Šantlovi dvorani Akademije za glasbo začel celodnevni mednarodni simpozij z naslovom Formalno in neformalno učenje in poučevanje glasbe. Krovna simpozijska tema pri nas še ni bila deležna znanstveno-raziskovalne pozornosti, v našem vsakdanjem življenju pa je zelo prisotna. Na simpoziju bo 20 domačih in tujih avtorjev predstavilo prispevke  o oblikah in pomenu povezovanja formalnega in neformalnega učenja in poučevanja glasbe,  projektih na tem področju in raziskovalnih izsledkih, pridobljenih kompetencah študentov, inkluziji v glasbenem šolstvu, muzikoterapevtskih pristopih, vključevanju IKT v pouk v glasbeni šoli. Predstavili bodo tudi sodobne pristope pri poučevanju in učenju glasbe v splošnem in glasbenem šolstvu, posebne pristope po konceptu pedagogike montessori in konceptu Jaques-Dalcroze ter deloma osvetlili povezavo formalnega in neformalnega učenja z vidika zgodovine glasbene pedagogike. Simpozijsko dogajanje bo zaključila okrogla miza o pomembnosti prepletanja formalnega in neformalnega glasbenega izobraževanja, ki bo obogatena z glasbenimi točkami. Program simpozija je objavljen na spletni povezavi https://www.ag.uni-lj.si/raziskovalna-dejavnost/vabila-na-konference/mednarodni-znanstveni-simpozij-2019-program-programme.

Tretji mednarodni teden na Oddelku za glasbeno pedagogiko se bo zaključil v petek, 22. novembra 2019 ob 19.30 v Dvorani Kazina s koncertom Življenje je pesem …, posvečenim 100-letnici rojstva Janeza Boleta, eminentnega slovenskega zborovodje in nekdanjega profesorja na Oddelku za glasbeno pedagogiko. Na koncertu bosta z bogatim programom nastopila  Dekliški zbor Akademije za glasbo UL pod vodstvom Marka Vatovca in Komorni zbor Akademije za glasbo UL pod vodstvom Sebastjana Vrhovnika.

 

Ljubljana, 7. november 2019                     predstojnica Oddelka za glasbeno pedagogiko UL AG

                                                                                dr. Branka Rotar Pance, izr. prof.

Na vrh