VOLITVE DEKANA za obdobje 2021 do 2025

Simply Voting
Javna predstavitev kandidata za dekana UL AG prof. Marka Vatovca

Volitve dekana UL Akademije za glasbo za mandatno obdobje 2021–2025 bodo potekale v torek, 11. maja 2021 med 9. in 15. uro.

Zaradi epidemioloških razmer bodo potekale elektronsko, in sicer z uporabo sistema Simply Voting. Portal za izvedbo elektronskih volitev je dostopen preko povezave: https://uni-lj.simplyvoting.com/ (za dostop do glasovanja vnesite svoje uporabniško ime in geslo, navodila za uporabo in glasovanje so TUKAJ)

Za dekana Univerze v Ljubljani Akademije za glasbo za mandatno obdobje 2021–2015 kandidira prof. Marko Vatovec.

Volilno pravico za volitve rektorja imajo tri skupine volivk in volivcev, in sicer:

 visokošolski učitelji/učiteljice, znanstveni delavci/delavke ter visokošolski in raziskovalni sodelavci/sodelavke, ki so zaposleni/zaposlene na UL AG vsaj za polovični delovni čas,

 študentke/študenti;

 strokovno-administrativni in tehnični delavci/delavke, ki so zaposleni/zaposlene na UL AG vsaj za polovični delovni čas.

Skupine volivk/volivcev imajo različne uteži pri seštevanju glasov, tako da imata skupini študentk/študentov in strokovnih delavk/delavcev vsaka po 20 odstotkov vseh glasov, skupina visokošolski učitelji/učiteljice, znanstveni delavci/delavke ter visokošolski in raziskovalni sodelavci/sodelavke pa 60 odstotkov vseh glasov.

Volitve so neposredne in potekajo elektronsko.

Vljudno vabimo vse volilne upravičence, da se volitev udeležite v čim večjem številu.

Prof. Dušan Kranjc
Predsednik Volilne komisije UL AG