KARLO POSNJAK, klavir in DUO FORTIMILE

Claude Debussy:
Estampes (Bakrorezi), L. 100
Pagodes (Pagode)
La soirée dans Grenade (Večer v Grenadi)
Jardins sous la pluie (Vrtovi v dežju)

F. Liszt:
Madžarska rapsodija št. 10

DUO FORTIMILE
Tjaša Forte, flavta
Mile Đurđević, harmonika
Mentor: prof. Bojan Gorišek

Spored:
Mario Pagotto (1966-): Blueness morning
Jesus Torres (1965-): Cadencias, solo harmonika
Jasna Veljanović Ranković (1980-): Duel & Romance
Domenicco Scarlatti (1685-1757): Sonata K. 30 v g-molu ,,Mačja fuga“, solo harmonika
Bogdan Precz (1960-1996): Fusion in modo di jazz

Karlo Posnjak se je rodil leta 2000 v Varaždinu na Hrvaškem. Klavir je začel igrati pri desetih letih v razredu prof. mr. art. Danijela Ljubića na Glasbeni šoli u Varaždinu, pri katerem je leta 2018 z odliko maturiral, istega leta je prejel nagrado "prof. dr. Franjo Ruža" Rotary cluba Varaždin za izjemne uspehe in odličnost . Svoje znanje je izpopolnjeval na raznih seminarjev in mojstrskih tečajev pri priznanih pianistih in pedagogih kot so Đorđe Stanetti , Srđan Čaldarović, Milana Chernyavska, Hinko Haas, Vasilij Šerbakov, Bruno Vlahek, Dubravka Vukalović Vlahek idr. Na svoji glasbeni poti je prejel številna priznanja in nagrade na državnem in mednarodnem nivoju in dosegel vrhunske rezultate. Prejemnik je več kot 16 prvih nagrad, 10 drugih nagrad in 3 tretje nagrade. Je prejemnik priznanj za obetavnega mladega pianista, izjemno nadarjenega mladega tekmovalca, za izvrstno koncertno zrelost, nagrade za najboljšo izvedbo klasicističnega dela. Nastopal je na številnih koncertih, v klavirskem duu na tekmovanjih osvajojoč prve nagrade, komornih skupinah, s pevci, samostojnih recitalih ter domačih in mednarodnih glasbenih festivalih, kot so: Varaždinske barokne večeri, Koncert mladih talenata v ciklu Hrvatkog Narodnog Kazališta v Varaždinu, Društva klavirskih pedagogov Epta, Glasbene mladine Ljubljanske idr. Kot solist je dvakrat nastopil z Varaždinskim komornim orkestrom z odličnimi kritikami na nastope na Koncertu nagrajenih učencev Glasbene šole v Varaždinu na Varaždinskih baročnih večerih v Varaždinski katedrali in veliki dvorani Glasbene šole v Varaždinu. Leta 2022 je diplomiral v razredu prof. Rubena Dalibaltayana, pri katerem trenutno nadaljuje magistrski študij umetniške smeri.

Duo Fortimile sestavljata flavtistka Tjaša Forte in harmonikaš Mile Đurđević. Oba sta študenta Akademije za glasbo v Ljubljani in ustvarjata pod mentorstvom prof. Bojana Goriška. Povezuje ju želja po skupnem muziciranju in ljubezni do glasbe. Njun program je raznolik, igrata glasbo od baroka do sodobne glasbe. Oba se posamezno udeležujeta raznih tekmovanj in seminarjev v Sloveniji in tujini. Za njima je kar nekaj uspešnih nastopov. Najpomembnejši izmed njih so: nastop na podelitvi zlatega reda za zasluge kolesarju Primožu Rogliču v predsedniški palači, nastop na svečani otvoritvi Kazine in kluba Kazine, nastop na predstavitvi najodličnejših raziskovalnih dosežkov UL, nastop na slavnostni seji senata UL ter nastop na slavnostni podelitvi Prešernovih nagrad.