Koncert Filharmoničnega orkestra Baltskega morja

Spoštovani,
v kolikor želite obiskati generalko oz. koncert Filharmoničnega orkestra Baltskega morja, se za vstopnice obrnite na gospoda Petra Štrbenka (pr@ag.uni-lj.si) do srede, 1. septembra 2021.
Spoštovani,
Filharmonični orkester Baltskega morja združuje glasbenike iz desetih nordijskih držav. Vsak njihov koncert je edinstven spektakel zvoka, luči, vizualne umetnosti in koreografije, glasbena dela pa izvajajo na pamet, brez not, ter s svojimi pristopi presegajo meje klasične glasbe.
Pod vodstvom estonskega dirigenta in ustanovitelja Kristjana Järvija bo nastopil v okviru 69. Ljubljana Festivala, 6. septembra 2021, ob 19. uri, na Kongresnem trgu.

Na koncertu bomo prisluhnili Labodji pesmi za orkester Arva Pärta, tonski pesnitvi za orkester Labod iz Tuonele Jeana Sibeliusa ter slavnemu Labodjemu jezeru Petra Iljiča Čajkovskega v priredbi Kristjana Järvija. Program Nordijski labodi se osredotoča na veličastno bitje, ki simbolizira čistost, nedotaknjenost in plemenitost. Labodi poseljujejo obalo Baltskega morja in se pojavljajo v kulturah vseh nordijskih držav že od davnine.

V želji, da bi mladim glasbenim talentom ponudili dodatno možnost za izobraževanje, stik z vrhunskimi glasbeniki in vpogled v samo delovanje orkestra, Festival Ljubljana in Glasbenoizobraževalna fundacija Baltskega morja brezplačno vabita vse učence glasbenih šol, dijake srednjih glasbenih šol ter študente Akademije za glasbo na zgoraj omenjeni dogodek in generalko, ki bo potekala na dan koncerta od 15. ure naprej na Kongresnem trgu. Tako glasbeniki v orkestru kot dirigent bodo na voljo za vsa morebitna vprašanja.

Vljudno prosimo, da nam imena zainteresiranih mladih glasbenikov, ki bi se želeli udeležiti generalke in koncerta, sporočite najkasneje do 1. septembra 2021.

S spoštovanjem in lepimi pozdravi,
Festival Ljubljana
Darko Brlek