Obvestilo o sistematičnih pregledih za zamudnike

Štev.:  I-001-43/2019

Datum: 3.9.2019

Zadeva: Obvestilo o sistematičnih pregledih za zamudnike

Obveščamo študente vseh fakultet, visokih šol in akademij, ki niso uspeli priti na  redni sistematski pregled in sicer na

1. pregled – v prvem letniku 1. stopnje

ter na

2. pregled – v 4./5. letniku (oz. 1. letniku magistrskega študija),

da smo z dne 26. 8. 2019 ponovno začeli izvajati sistematične preglede.

Študentom, ki ste v tem študijskem letu dopolnili 26 let in ste še zavarovani po starših, brezplačni sistematični pregled pripada samo še v septembru, zato pohitite s prijavo.

Za sistematični pregled se je možno naročiti preko el. pošte (priporočljivo)

. valentina.slana@zdstudenti.si

(navesti ime, priimek, fakulteto, letnik, stopnjo študija)

.  ali osebno, pri sestri na preventivi

Pregledi se do nadaljnjega izvajajo SAMO  NA AŠKERČEVI 4!!!

Opozorilo!

Vse študente obveščamo, da se na podlagi 23. člena Zakona o zdravstvenem varstvu in zdravstvenem zavarovanju (Uradni list RS, št. 72/06-UPB in naslednji) zagotavlja plačilo preventivnega sistematičnega pregleda le do dopolnjenega 26. leta starosti oziroma do konca študijskega leta, v katerem dopolnijo 26 let. Kasneje, kljub temu, da redno študirajo in imajo urejen status študenta oziroma delajo preko študentskega servisa, niso upravičeni do brezplačnega sistematičnega pregleda.