NOV Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja

Obveščamo vas, da je bil 4. 9. 2021 v Uradnem listu RS, št. 142/21 objavljena Odlok o načinu izpolnjevanja pogoja prebolevnosti, cepljenja in testiranja za zajezitev širjenja okužb z virusom SARSCoV-21 (v nadaljevanju: Odlok), katerega namen je preprečitev ponovnih izbruhov okužb in širjenja okužb z nalezljivo boleznijo COVID-19.

Odlok začne veljati 6. 9. 2021.

Odlok ureja izpolnjevanje pogoja PCT (prebolevnost, cepljenje ali testiranje), obvezno uporabo zaščitne maske, razkuževanje rok, medosebno razdaljo in prezračevanje zaprtih prostorov.

Iz Odloka izpostavljamo določbo, da za izpolnjevanje pogoja testiranja šteje tudi testiranje s HAG testi za samotestiranje:

– Za osebe, ki delajo v visokošolski dejavnosti in ne

izpolnjujejo pogoja prebolevnosti, cepljenja ali testiranja, kot jih določa 2. člen Odloka, se samotestiranje izvaja enkrat tedensko v enakih presledkih. Odlok podrobneje ureja organizacijo samotestiranja.

Študenti, ki ne izpolnjujejo pogoja prebolevnosti, cepljenja alitestiranja, kot jih določa 2. člen Odloka, se obvezno testirajo s testi HAG za samotestiranje enkrat tedensko v domačem okolju. Teste brezplačno dobijo v lekarnah na podlagi kartice zdravstvenega zavarovanja in potrdila o vpisu. Tuji študenti, ki nimajo kartice zdravstvenega zavarovanja, predložijo osebni dokument. Pozor: Študentje na kliničnem usposabljanju na področju zdravstva morajo izpolnjevati pogoj PCT enako kot zaposleni v zdravstveni dejavnosti. Samotestiranje zanje ni dovolj.

Izpolnjevanje PCT pogoja pri študentih visokošolski zavodi in študentski domovi ne preverjate zato je pomembno, da študente opozorite, da naj spoštujejo izpolnjevanje PCT pogoja ter v primeru negativnega HAG testa za samotestiranje, kot tudi v primeru bolezenskih znakov in simptomov (neglede na izpolnjevanje PCT pogoja) ostanejo doma in obvestijo osebnega zdravnika.

ODLOK

Evidenčni list za samotestiranje