Postopek ravnanja študentov v primeru simptomov oz. okužbe s COVID-19

Postopek ravnanja študentov v primeru simptomov oz. okužbe s COVID-19.
Prosimo vas, da nas o tem nemudoma obvestite preko e-naslova: AGinter@ag.uni-lj.si.

Postopek ob okužbi
V primeru prisotnih simptomov okužbe s COVID-19 študent ostane doma in se ravna po priporočilih NIJZ: Oseba po telefonu oz. elektronski pošti kontaktira izbranega zdravnika. Tuji študenti, ki v Sloveniji nimajo svojih osebnih zdravnikov, se za pomoč obrnejo na Zdravstveni dom za študente oz. nujno medicinska pomoč 112. Zdravnik jih bo napotil na testiranje in izdal nadaljnja navodila.

V skladu z novim prioritetnim protokolom, sprejetim 8. 10. 2020, NIJZ z epidemiološkim poizvedovanjem še vedno obravnava vse osebe s potrjeno okužbo, a do preklica ne bo več iskal stikov potrjenih primerov okužbe s SARS-CoV-2 v študentskih domovih in v visokošolskih zavodih.

Vse študente zato pozivamo naj takoj, ko izvedo za svojo okužbo, obvestijo osebe, s katerimi so bili v stiku v zadnjih dveh dneh pred pojavom simptomov, da so bili v kontaktu z osebo, pozitivno na SARS-CoV-2, ter jim posredujejo Navodila za osebe, ki so bile izpostavljene okužbi z novim koronavirusom.

Hvala za razumevanje.

Ostanite zdravi.

Vodstvo Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani

Postopek ob okužbi s Covid-19 (študenti)