Gostovanje Erasmus

norveški pianist Håkon Austbø

V sredo 20.3., četrtek 21.3., in petek 22. 3. bo na naši akademiji gostoval priznani norveški pianist, prof. Håkon Austbø, ki trenutno poučuje na Univerzi v Stavangru.

Je tako solist kot komorni glasbenik. Mnoga leta je s svojim triom Trio du Nord žel mednarodne uspehe. Kot solist je posnel celoten opus Oliviera Messiaena, Clauda Debussyja in Edwarda Griega, vse Skrjabinove sonate in druga, predvsem sodobna dela (n.pr. Charles Yves, Pierre Boulez, Eliott Carter …).

Pri 21. letih je zmagal na mednarodnem tekmovanju Olivier Messiaen v Royanu, bil je tudi nagrajenec Ravelovega in Skrjabinovega tekmovanja ter ARD tekmovanja v Münchnu (klavirski duo z Marino Horak). Dobil je mnoga priznanja za svoje delo (n. pr. Performer of the Year in Norway 1992, Grieg Prize 2003).

Mnoga leta je bil profesor za klavir na Konservatoriju v Amsterdamu.

Študiral je na Conservatoire national superieur de musique v Parizu in na Juilliard School of Music v New Yorku.

Več na Google, Facebook, Wikipedia…

V sredo 20.3. bosta prof. Austbø držal dve predavanji, ki se bosta tudi smiselno dopolnjevali:

Ob 14.30 (do ca. 16.15) v okviru predmeta Kompozicijske tehnike 20. in 21. stoletja – red. prof. U. Rojko

Vpogled v klavirska dela Olivierja Messiaena (Insight into the piano works of Olivier Messiaen)

Ob 16.30 (do ca. 18.00) v okviru predmeta Dimenzije izvajanja in nastopanja – izr. prof. M. Horak

Razmišljajoči glasbenik (The thinking musician)

Za študente obeh predmetov sta predavanji obvezni (namesto rednega pouka), dobrodošli pa so tudi vsi drugi zainteresirani!

POZOR! Predavanji bosta ali v sobi 22 ali v sobi 02. Zato se dobimo v avli.

V četrtek 21.3. in petek 22.3. bo prof. Austbø na razpolago za lekcije iz klavirja in komorne igre. Prijavite se (zaradi urnika) čimpreje na mejl (horak.marina@gmail.com) ali mobitel 041210371.

Zelo priporočam!

Upam, da se boste udeležili in sodelovali v čimvečjem številu. M.Horak