Nebo nad nami, Akcija treh akademij

v okviru »Svobodne univerze«
Pon., 15. april 2013 ob 11.45. priloga, koledar.

Za vse zaposlene in študente AG je zbor pred akademijo ob 11:15.

SCENARIJ

1. PROSTORSKA PROBLEMATIKA AKADEMIJ UL (1)

Opis vsebine: Predavanja na prostem: na parceli, kjer je načrtovana gradnja akademij UL. Dogodek je zasnovan kot »umetniška akcija«, s katero opozarjamo na prostorsko problematiko akademij. Vabljeni sedanji in bivši rektorji, ministri za šolstvo in kulturo ter mediji.

Lokacija: parcela na Roški (travnik za Srednjo ekonomsko šolo, Roška cesta 2), predvidena za gradnjo umetniških akademij UL

Termin: od 15. 4. 2013

11:45 - zbor

12:00 - začetek programa

12:45 - zaključek programa

Koncept dogodka z delovnim naslovom:

»Nebo nad nami«

1) Ob 11.45 h

Prihod študentov in zaposlenih AGRFT, AG, ALUO na parcelo na Roški, ki je predvidena za gradnjo umetniških akademij UL.

Organizirane skupine (študenti in mentorji ter zaposleni in gostje/prisotni) se razpršeno razporejajo po vsem prostoru parcele na Roški (travnik).

Vsi prisotni »označijo/omejijo« svoj prostor/kotiček z dežniki, ki jih odprte odložimo okrog skupin. (Ne glede na vremenske pogoje naj vsakdo prinese dva ali več dežnikov, ki jih bomo uporabljali, kot simbolni rekvizit).

2) Ob 12.00 h

Šolski zvonec označi začetek umetniške akcije:

»Nebo nad nami«.

– skupine AGRFT, AG in ALUO začnejo istočasno izvajati svoj program

AGRFT:

(vsi oddelki AGRFT naj pripravijo svoj program in vanj vključijo vse svoje študente in pedagoge...)

AG:

(vsi oddelki AG naj pripravijo svoj program in vanj vključijo vse svoje študente in pedagoge...)

ALUO:

(vsi oddelki ALUO naj pripravijo svoj program in vanj vključijo vse svoje študente in pedagoge...)

opomba 1:

(zaposleni in študenti AGRFT, ALUO, AG, ki ne bodo nastopali / izvajali programa, bodo opazovalci skupin (publika) ali bodo poslušali predavanja...)

opomba 2:

(bodimo čim bolj glasni)

opomba 3:

(dežniki so odprti, postavljeni poleg vsake skupine; odprti dežniki označujejo tloris »sob/prostorov«, naših neizgrajenih akademij)

3) Ob 12:20 h

- Šolski zvonec ponovno zazvoni.

Mentorji in študentje prekinejo svoj program.

- nagovor dekanov AGRFT, AG in ALUO na temo:

»Nebo nad nami«

- izjave študentov AGRFT, AG in ALUO na temo: prostorska stiska na umetniških akademijah

- zahteve prisotnih v zvezi z uresničitvijo projekta treh akademij

- branje neizpolnjenih obljub

(preberejo se izjave odgovornih oseb, ki so v preteklosti dajali obljube ali druge izjave v zvezi z gradnjo akademij)

4) Ob 12:40 h

nadaljujemo umetniško akcijo ... (vsi prisotni pihamo milne mehurčke – simbol neizpolnjenih obljub)

5) 12:45 h

Šolski zvonec ponovno zazvoni.

(zaključek umetniške akcije)

Opombe: