Izšla je monografija o Juliju Betettu

Tina Bohak je svoje dolgoletno raziskovalno delo strnila v monografijo o nestorju ljubljasnkih opernih in koncertnih pevcev.

Dr. Tina Bohak je svoje raziskovalno delo začela v okviru dodiplomskega študija glasbene pedagogike na Akademiji za glasbo v Ljubljani, ki ga je z odliko in posebno pohvalo (Diploma summa cum laude) zaključila junija 2009. Leta 2012 je na taisti ustanovi zaključila še študij solopetja. Njena raziskovalna dejavnost se je usmerila na področje zgodovine operne in koncertne umetnosti, natančneje na področje osebnosti opernih in koncertnih pevcev. Septembra 2013 je na Akademiji za glasbo uspešno zagovorila doktorsko disertacijo z naslovom Pevska šola Julija Betetta. Redno objavlja znanstvene prispevke, deluje kot mezzosopranistka in korepetitorka otroških ter mladinskih zborov. Od leta 2011 je kot profesorica petja zaposlena na Konservatoriju za glasbo in balet Maribor, od leta 2014 pa tudi kot visokošolska sodelavka – asistentka na katedri za Zgodovino glasbe na oddelku za Glasbeno pedagogiko Akademije za glasbo v Ljubljani.