SEMINAR MARIE JONAS

Seminar baročnega petja pri profesorici Marii Jonas.
9.-12.12. 2010 v Hubadovi dvorani (Vegova 5).

Akademija za glasbo

vabi študente, dijake, profesorje in druge glasbenike na seminar baročnega petja pri profesorici Marii Jonas, ki bo potekal od 9.-12.12. 2010 v Hubadovi dvorani.

Maria Jonas je ena izmed najbolj kreativnih in očarljivih osebnosti na področju stare glasbe in tudi sodobne glasbe. Svojo glasbeno pot je začela s študijem oboe na Musikhochschule Köln. Kasneje je nekaj let preživela v Venezueli, kjer je uspešno vodila glasbeno šolo. Po vrnitvi v Evropo se je osredotočila na študij petja in stare glasbe. Študirala je pri Jessici Cash v Londonu, pri Monserrat Figueras v Barceloni ter pri René Jacobs na Schola Cantorum Basiliensis. Poleg koncertne dejavnosti in številnih snemanj deluje kot gostujoča profesorica za baročno petje na Folkwang Hochschule Essen.

V soboto, 11.12., bo koncert udeležencev seminarja, v nedeljo 12. 12. pa bosta na koncertu nastopila Maria Jonas in Egon Mihajlović.

Osrednja tema seminarja bodo Vespere della Beata Vergine Claudia Monteverdija.

Kotizacija seminarja

Pasivna enodnevna udeležba za študente in dijake 15 EUR

Učitelji 50 EUR

Enodnevna udeležba za učitelje 20 EUR.

PLAČILO: Akademija za glasbo, Stari trg 34, 1000 Ljubljana

TRR: 01100-6030706828, UJP LJUBLJANA

ROK PRIJAVE: 7. 12. 2010 Prijave sprejemamo na elektronski naslov natasa.cetinski@ag.uni-lj.si. PROSIMO, PRILOŽITE POTRDILO O PLAČANI KOTIZACIJI