Obvestilo za vstopnice

Koncert, Nemškega mladinskega filharmoničnega orkestra,

OBVESTILO ZA VSTOPNICE

Študente AG obveščamo, da nam je IMAGO SLOVENIAE dobrohotno doniral manjše število vstopnic za vrhunski

KONCERT

Nemškega mladinskega filharmoničnega orkestra,

ki bo v SREDO, 16. marca 2011, ob 19.30. uri, v Dvorani Marjana Kozine v Slovenski filharmoniji,

Vstopnice lahko dvignete v pisarni referata za koncertno dejavnost in prireditve, s. št. 26/II. nads. na AG, Stari trg 34 in sicer v:

PONEDELJEK, 14.3.2011, med 09.30-11.30 in 13.00-15.00. uro in v

TOREK, 15.3.2011, med 09.30-11.30 in 13.00-15.00. uro.

Če bodo vstopnice pošle, bodo na voljo še v redni prodaji po študentski ceni z veljavno študentsko izkaznico na blagajni Cankarjevega doma.

Lj., 11. 3. 2011, Dekanat AG.

JUNGE DEUTSCHE PHILHARMONIE

Dirigent: Andrey Boreyko

16. marec, 19.30, Dvorana Marjana Kozine, Slovenska filharmonija, Ljubljana

Program:

Igor Stravinski, Slavčkova pesem
Sergej Prokofjev, Odlomki iz »Romeo in Julija«

-Montegi in Capuleti, Druga suita-št. 1,

-Julijino otroštvo, Druga suita-št.2,

-Romeo in Julija, Prva suita št.6,

-Maske, Prva suita-št.5,

-Tibaldova smrt, Prva suita-št.7

- odmor -

Claude Debussy, Preludij k favnovemu popoldnevu
Bela Bartok, Čudežni mandarin

V okviru Ciklusa Imago Sloveniae - Mladi talenti, bo pod taktirko priznanega dirigenta Andreya Boreyka pri nas nastopil orkester Junge Deutsche Philharmonie. Eno najbolj zanimivih zasedb v Nemčiji sestavljajo najboljši študenti nemških glasbenih konservatorijev, ki bodo pri nas nastopili v okviru turneje PIEP SHOW. Ime slednje v sebi skriva besedno igro, ki se nanaša na temo turneje in koncertnega programa: pomladanska zapeljivost (piep je zvočno posnemanje glasov ptic v nemškem jeziku).

Koncert v Ljubljani bo eden izmed osmih, ki bodo v sklopu pomladanske turneje še v Nemčiji, Švici in Avstriji, in sicer v mestih: Hamburg (Laeiszhalle), Witten (Saalbau), Frankfurt (Alte Oper), Berlin (Berliner Philharmonie), Meran (Kursaal), Bozen (Konzerthaus) in Koeln (Philharmonie).

Junge Deutche Philharmonie so ambasadorji nove glasbene kulture, ki se s sofisticirano in inovativno glasbeno ponudbo še posebej obračajo k mlajši generaciji. Z inovativnim pristopom h klasični glasbi slednjo ne le ohranjajo kot dragoceno kulturno dediščino, temveč jo tudi razvijajo. Izjemni glasbeni nastopi temeljijo na odličnih tehničnih sposobnostih in aktivnem iskanju izzivov.

Orkester redno gostuje v pomembnejših koncertnih dvoranah v Nemčiji in sodeluje z znanimi dirigenti, solisti in skladatelji, kot so P. Boulez, I. Fischer, A. Boreyko, M. Stenz, H. Zender, W. Rihm, C. Tetzlaff, J. Widmann, F. P. Zimmermann, T. Zimmermann, J. Jansen in O. Mustonen.

Andrey Boreyko je od sezone 2009/10 glasbeni direktor Düsseldorfskih simfonikov. Rodil se je v St. Peterburgu. Na konservatoriju v domačem mestu se je izobraževal iz dirigiranja in kompozicije pri Elisaveti Kudriavzevi in Aleksandru Dmitrijevu. V svoji bogati karieri je uspešno sodeloval s številnimi vodilnim evropskimi in ameriškimi orkestri, kot so Berlinski filharmoniki, Dunajski filharmoniki, Münchenski filharmoniki, Ruski nacionalni orkester, Kraljevi orkester Concertgebouw, Filharmonja Scale, Londonski simfonični orkester, Simfonični orkester BBC, Simfonični orkester iz Chicaga, Newyorška filharmonija itd.

Je glavni gostujoči dirigent Stuttgartskega radijskega simfoničnega orkestra in Simfoničnega orkestra Euskadi (San Sebastian), častni dirigent Jenske filharmonije in bodoči šef dirigent Belgijskega nacionalnega orkestra (2012-17). Številne zgoščenke, televizijska in radijska snemanja kažejo na umetniško vsestranskost Andreya Boreyka. V letu 2005/2006 je s Stuttgartskim radijskim simfoničnim orkestrom (SWR) posnel zgoščenki z deli Arva Pärta – Lamentacije in Valentina Silvestrova - Simfonija št. 6. Še v letu 2006 pa je založba Hänssler Classic izdala posnetke koncerta s Šostakovičevo Simfonijo št. 4 in svetovno premiero njegove izvirne verzije Suite, op. 29 iz opere Lady Macbeth iz mcenskega okrožja.

Pod vodstvom maestra Andreya Boreyka smo v sodelovanju z Akademijo za glasbo v Ljubljani pripravili tudi dirigentske delavnice (16. marec, ob 11. uri, Akademija za glasbo, soba 25).