2860
Warning: Use of undefined constant mysqli_num_rows - assumed 'mysqli_num_rows' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/agunilj/public_html/includes/mods/novice/more_o.php on line 42
Spletna aplikacija za urjenje intervalov - Akademija za glasbo

Spletna aplikacija za urjenje intervalov

Peter ŠAVLI, doc.
Spletna aplikacija za urjenje intervalov
na spletni strani
se lahko registrirate in vadite intervale na svojem mobilnem telefonu (ali na računalniku).
Aplikacijo je razvil magister Žiga Vučko (uspešno je že obranil magisterij) pod mojim somentorstvom na Fakulteti za računalništvo in informatiko.
1) Po registraciji izberete opcijo 'en igralec' (multiplayer je še v razvoju), v nastavitvah določite hitrost izvajanja not, v profilu pa izberete nivo šolanja.
2)Note igrate na klaviaturo v pokončni ali ležeči poziciji telefona čimprej po slišani noti (za en motiv imamo sicer 120 sekund časa, ker je aplikacija namenjena tudi mlajšim). Če vnesemo pravilno noto, se tipka obarva zeleno, sicer pa rdeče. Če naredimo napako (medtem algoritem predvaja motiv do konca), moramo izbrisati željene note in izbrati 'predvajaj'. Sredi predvajanja lahko izberemo 'ustavi'.
3) Posamezni nivoji igre so sestavljeni iz treh skupin po osem motivov (druga in tretja skupina imata po en ton več). Nivoji vsebujejo poigritvene značke in virtualne nagrade. Po končanem nivoju vam algoritem pokaže statistiko, svoj profil pa lahko zasledujete na lestvici igralcev. Hitrejše predvajanje in višji nivoji prinašajo več točk.
4) Zaenkrat se še pojavljano nelogični zapisi not, ker algoritem še ni do konca izpiljen glede na zakonitosti kvintnega kroga. Algoritem bo v popolni obliki omogočal tudi višji odstotek predvajanj intervalnih kombinacij, ki nam delajo več preglavic.
5) Načrtujemo še algoritme za ritem, sozvočja in melodične diktate.

Ta aplikacija je koristna za študente in študentke, ki bi želeli izboljšati ali preveriti svoj intervalni posluh kjerkoli, kadarkoli in po svojih zmožnostih.
Lep pozdrav,
doc. prof. dr. Peter Šavli