Svojo profesionalno pot je začel kot dirigent asistent pri Slovenskem komornem zboru (Zbor Slovenske filharmonije) in med drugim sodeloval z mednarodno priznanimi zborovskimi dirigenti, kot so Eric Ericson, Günther Theuring, Tõnu Kaljuste ipd.
Dirigiral in vodil je različne ansamble, sodeluje z Zborom Slovenske filharmonije, orkestrom slovenskih solistov, vodil je Obalni komorni in simfonični orkester, sodeloval z različnimi evropskimi in ameriškimi zbori. Predaval je na več evropskih univerzah in na Indiana University of Pennsylvania v ZDA.
Deluje tudi kot član različnih domačih in mednarodnih tekmovalnih žirij ter predavatelj na nacionalnih in mednarodnih simpozijih. V svojem dolgoletnem umetniškem delovanju je krstno izvedel in bil pobudnik za nastanek vrste slovenskih zborovskih in vokalno-instrumentalnih del.
Prodekan za umetniško dejavnost Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani izr. prof. Simon Dvoršak
Dirigent, pianist, korepetitor in pedagog Simon Dvoršak je po končani srednji glasbeni šoli in gimnaziji v Celju najprej diplomiral na Pedagoški fakulteti v Mariboru pod mentorstvom prof. Jožeta Fürsta, nato pa se je vpisal na Akademijo za glasbo v Ljubljani, kjer je diplomiral in prejel diplomo summa cum laude v razredu maestra Marka Letonje. Izpopolnjeval se je tudi pri Georgu Pehlivanianu na akademiji v Španiji. Julija 2009 je bil sprejet na podiplomski študij na Mountview Academy of Theatre Arts v Londonu, kjer je z odliko zaključil specializacijo iz glasbenega gledališča.
Že v času študija je bil asistent dirigenta Orkestra Slovenske filharmonije. Do sedaj je umetniško vodil številne orkestre širom Slovenije. Redno sodeluje in koncertira z Orkestrom Slovenske filharmonije, orkestrom SNG Maribor, Simfoničnim orkestrom RTV Slovenija, orkestri Akademije za glasbo, orkestrom Slovenske vojske ter orkestri v Avstriji, Veliki Britaniji, Romuniji in na Hrvaškem. Za seboj ima vrsto koncertov za Glasbeno mladino Slovenije in Glasbeno mladino ljubljansko, redno sodeluje z mariborskim Festivalskim orkestrom. Veliko časa posveča glasbenemu gledališču, operi, opereti in muzikalu. Tako je kot dirigent pripravil in vodil številne premiere in krstne izvedbe del na različnih odrih v Sloveniji in tujini.
Njegov repertoar obsega dela od baroka do 21. stoletja, tako na koncertnem kot gledališkem odru. Za seboj ima vrsto koncertov in nastopov kot pianist korepetitor pri čemer je sodeloval s priznanimi slovenskimi in tujimi instrumentalnimi in pevskimi solisti. Pogosto snema za arhiv RTV Slovenija in je reden član žirij na glasbenih tekmovanjih in festivalih. Kot gostujoči predavatelj redno vodi mojstrske tečaje na Akademiji Mountview v Londonu. Deluje kot umetniški vodja Hiše kulture Celje. Kot dirigent in pedagog se predano posveča delu z mladimi. Kot izredni profesor predava na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani. Je prejemnik bronastega celjskega grba za 25-letno delovanje v kulturi.
Prodekan za študijske zadeve Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani prof. Miha Rogina
Miha Rogina je redni profesor in prodekan za študijske zadeve na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani.
Predstavljen kot ‘Najboljši saksofonist današnje mlajše generacije’ v reviji The Sax, Miha Rogina slovi po inovativnih interpretacijah glasbenih del. Je dobitnik 1. nagrade na 10 mednarodnih tekmovanjih. Sodeloval je z mnogimi vodilnimi glasbeniki kot Pierre Boulez in Fabio Luisi ter nastopil na velikih mednarodnih koncertnih odrih širom Evrope, Azije, Amerike in Afrike kot dunajska Musikverein, pariška Salle Pleyel, Großes Festspielhaus v Salzburgu in japonska Izumi Hall.
Študij saksofona je začel v Ljubljani pri prof. Matjažu Drevenšku, nadaljeval pa v Franciji pri Jean-Yves Fourmeauju, Vincent Davidu in na prestižnem CNSM de Paris pri Claude Delangleu, kjer je diplomiral z odliko. Izpopolnjeval se je na sloviti Eastman School of Music v ZDA. Po študiju saksofona je z odliko zaključil študij orkestrskega dirigiranja na Universität für Musik und Darstellende Kunst na Dunaju, kjer je študiral pri Johannesu Wildnerju, Bertrandu Debillyju in U. Lajovicu, zatem pa še študij zborovskega dirigiranja pri Thomasu Langu na isti inštituciji.
Kot solist je nastopil s številnimi orkestri kot so Dunajski simfoniki, Tajska filharmonija, Hofferska filharmonija, simfonični orkestri Bruges, Saint Maur in Paris Laureates, kot tudi Slovenska filharmonija in simfonični orkester RTV Slovenija. Kot aktivni komorni glasbenik koncertira s pianistko Sae Lee, s katero nastopata po svetu kot Duo Kalypso.
Miha Rogina je profesor za saksofon na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani. V letih 2013-2016 je deloval kot gostujoči profesor na univerzi Senzoku Gakuen v Tokiu, od leta 2017 pa kot gostujoči profesor predava tudi na Osaka College of Music (Japonska) in Sibelius Akademiji v Helsinkih.
Mojstrske tečaje vodi na univerzah po Japonski in Evropi ter deluje kot član žirij domačih in mednarodnih tekmovanj.
Kot dirigent je vodil več orkestrov, med njimi so orkester in zbor Slovenske filharmonije, Simfonični orkester RTV Slovenija, Simfonični orkester SNG Ljubljana, orkester Slovaške filharmonije, Komorni orkester pariškega konservatorija in Simfonični ter Pihalni orkester Akademije za glasbo.
Je član dunajskega zbora Wiener Singverein, s katerim je sodeloval pod vodstvom dirigentov kot Riccardo Muti, Mariss Jansons, Daniel Barenboim idr.
Prodekanja za znanstveno in umetniško raziskovalno dejavnost prof. dr. Karolina Šantl Zupan
Red. prof. dr. Karolina Šantl Zupan je diplomirala in zaključila specialistični študij flavte v razredu prof. Fedje Rupla na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Umetniško izobraževanje je nadaljevala na Visoki šoli za upodabljajočo umetnost na Dunaju pri prof. Wolfgangu Schulzu. Svojo profesionalno umetniško pot je začela v orkestru Slovenske filharmonije, delovala je tudi kot solo flavtist v orkestru SNG Opera in balet Ljubljana. Od leta 2001 je članica mednarodnega kvarteta flavt 4Syrinx, s katerim že vrsto let oblikuje samostojni ciklus koncertov v dvorani Vatroslav Lisinski v Zagrebu in je leta 2014 prejela diskografsko nagrado leta Porin. Kot članica drugih komornih ansamblov, ki jih sestavljajo priznani slovenski in tuji umetniki, aktivno umetniško deluje v širšem mednarodnem prostoru. Do sedaj je izdala devet zgoščenk, med njimi dve kot solistka z orkestrom Slovenske filharmonije.
Na Akademiji za glasbo Univerze v Ljubljani deluje od leta 1992, od leta 2009 do 2021 je bila predstojnica oddelka za pihala, trobila in tolkala. Na njene uspehe na akademskem področju kažejo številne mednarodne in nacionalne nagrade, ki jih prejemajo njeni študenti. Redno sodeluje tudi s tujimi izobraževalnimi institucijami, med zadnjimi je bilo projektno sodelovanje na Univerzi v Melbournu. Vodi mednarodne seminarje, sodeluje v nacionalnih strokovnih komisijah in strokovnih žirijah na nacionalnih in mednarodnih tekmovanjih in je članica skupine Yamaha Flute Artist.
Na znanstvenem področju se ukvarja z interakcijo med umetniškim in pedagoškim poučevanjem ter oblikovanjem umetniške glasbene interpretacije na visokošolski stopnji izobraževanja. Leta 2019 je doktorirala z naslovom doktorske disertacije Interakcija med umetniškim in pedagoškim izobraževanjem bodočih učiteljev pihalnih instrumentov.