Odpri arhiv obvestil

Obvestila zaposlenih so zaradi varovanja osebnih podatkov premaknjena v zaprto področje - intranet. Dostop je možen z AAI identiteto.
Vsa obvestila
Tekmovanja in mojstrski tečaji
Pomembno obvestilo
Komorna igra
Obvestila študentom
Štipendije

DELAVNICA ZA BAROČNO VIOLINO

JAVNI SKLAD RS ZA KULTURNE DEJAVNOSTI

PROGRAM HISTORIČNE GLASBE IN PLESA

v sodelovanju z Zavodom Art

organizira

DELAVNICO ZA BAROČNO VIOLINO

Mentorica: ANA JULIJA MLEJNIK ŽELEZNIK

Lokacija: Dvorana Barbare Celjske, Knežji dvorec Celje

URNIK:

9.30-10.00: Prihod in prijava udeležencev.

10.00 - 14.00: Delavnica.

17.00: Voden ogled muzeja.

18.00: KONCERT

Ana Julija Mlejnik /baročna violina
Luka Mlejnik Železnik / traverso
Janez Jocif / spinet, strunska lajna.

Program: Vitali, Telemann, Corelli, priredbe slovenskih in tujih ljudskih

NAMEN DELAVNICE

je predstaviti osnovne značilnosti baročne violinske igre in možne načine, kako se ji približati tudi z uporabo sodobnih instrumentov.

Aktivni udeleženci naj pripravijo eno od Bachovih solo sonat ali partit in eno od naslednjih sonat za dve violini Arcangela Corellija:

Na voljo bo basso continuo na spinetu (Janez Jocif).

VABILO IN PRIJAVNICA

ANA JULIJA MLEJNIK ŽELEZNIK

Violinistka Ana Julija Mlejnik Železnik se je iz baročne violine izobraževala pri priznanem baročnem violinistu Ryu Terakadu. Beleži uspehe na mednarodnih odrih in je kot solistka z orkestrom debitirala v Londonu, Parizu, Tokiu, Bruslju, Anconi, Torontu in Ljubljani. Oder je že delila z mnogimi velikimi glasbenimi imeni, decembra 2018 pa ji je Univerza v Ljubljani podelila naziv asistentke

na Akademiji za glasbo v Ljubljani. Poleg tega je umetniška vodja festivala komorne glasbe Loka da Camera v Škofji Loki. Zelo rada se udejstvuje v komornih zasedbah.

KOTIZACIJA:

Kotizacija za udeležence je 25 €.

Za študente AG v Ljubljani in dijake konzervatorijev in umetniških gimnazij je udeležba brezplačna, tudi za njih pa je obvezna prijava.

PRIJAVE IN DODATNE INFORMACIJE:

JANEZ JOCIF

Javni sklad RS za kulturne dejavnosti

Program Historične glasbe in plesa

Mestni trg 26

4220 Škofja Loka

ali preko elektronske pošte

janez.jocif@jskd.si

Na delavnici lahko sodeluje največ 10 udeležencev. Sprejeti bodo glede na vrstni red prijav. O uvrstitvi bodo udeleženci obveščeni.

Izpolnjene prijavnice pričakujemo do vključno 12. decembra 2022. Vsem prijavljenim bomo poslali predračune. Sodelovanje na delavnici je možno izključno z dokazilom o plačani kotizaciji.

VESELIMO SE VAŠEGA SODELOVANJA!

Sodelovanje pri koncertu orkestra Tufts University Boston (US)

V Slovenski filharmoniji bo 8. januarja 2023 potekal koncert ameriškega orkestra Tufts University Boston.

K honoriranemu sodelovanju kot substituti so vabljeni študentje naslednjih smeri:
rog (2 študenta)
pozavna (2 študenta)
tuba (1 študent)
klavir (1 študent)
harfa (1 študent)

Generalka bo potekala v nedeljo, 8. januarja zgodaj popoldne, koncert pa bo isti dan zvečer.

Za inštrumente poskrbijo študentje sami.

Za sodelovanje se je mogoče prijaviti do 10. decembra 2022 na ele. naslov:
jakob.barbo@ag.uni-lj.si.

Razpis za erasmus izmenjave

Obveščam vas, da je objavljen razpis za Erasmus+ izmenjave za študente. Rok za prijavo je do 1. 2. 2023. Prijave bodo potekala izkjlučno v VIS-u od 6. 12. 2022 do 1. 2. 2023.

Več o razpisu in pogojih za izvedbo izmenjave bo objavljeno 6. 12. 2023.

Mednarodna pisarna UL AG.

Tekmovanje za zborovodje - Northern Choir Conducting Competion NCCC 2023

Tretje tekmovanje za zborovodje bo potekala med 12. 6. 2023 in 14. 6. 2023 v Svenborgu na Danskem. Rok za prijavo je 23. 1. 2023.

PODROBNOSTI

Medinea session in Ljubljana, MARCH 2023

CALL FOR MUSICIONS

Medinea session in Ljubljana, MARCH 2023

Do you have the courage to join the fantastic Medinea Session crew?

ABOUT THE MEDINEA JOURNY

14 days of music journey at UL AG - to explore Mediterranean culture, heritage and artistic sensibility. Medinea believes in the enlightening capacity of arts education.

Check this →Aix en Provence session - Medinea (medinea-community.com)

THOUGHT

Bring your own energy and perspective and become part of the Medinea community.

Dare to apply? No? Read more.

Take a step back from yourself and join Fabrizio Cassol with the Musicions. Take on the challenge of creativity with improvisation and fantastic melodies at the forefront.

WHAT ARE WE LOOKING FOR?

Young musicians between 18 and 30 years, female or male.

Familiar with the Mediterranean musical tradition and ready to create and improvise your own composition.

Submit your proposal and pitch yourself. You`ll gain the opportunity to inspire others and yourself.

STILL HAVE QUESTIONS?

Write and ask or call → nina.podlipnik@ag.uni-lj.si, +386 40 399 644.

Activities - Medinea (medinea-community.com)

‪#‎fabriziocassol – razišči | Facebook

Komorna igra obvezni in izbirni predmet za študijsko leto 2022/23

Objavljamo razpis za predmet Komorna igra obvezni in izbirni predmet za študijsko leto 2022/23.

Rok za prijavo je četrtek, 6. oktober 2022, do 12.00

Več o razpisu in prijavi najdete na: Komorna igra - obvezni in izbirni predmet - 2022/2023

Prosimo vse študente, da pozorno preberejo navodila.

Prvo Mednarodno klavirsko tekmovanje 2023

Festival Ljubljana leta 2023 organizira svoje prvo Mednarodno klavirsko tekmovanje, ki bo potekalo od 25. februarja do 4. marca. Njegov umetniški vodja je uveljavljeni glasbenik Epifanio Comis, predsednica žirije pa Dubravka Tomšič Srebotnjak, ena najuspešnejših koncertnih pianistk 20. stoletja.

Rok za oddajo celotne prijave je 30. junij 2022.