Triada 2013

»UMETNOST ULICE«

Akademija za glasbo

Akademija za likovno umetnost in oblikovanje

Akademija za gledališče, radio, film in televizijo

Vabilo na delavnice treh Akademij

»UMETNOST ULICE«

Akademija za glasbo (AG), Akademija za likovno umetnost in oblikovanje (ALUO) ter Akademija za gledališče, radio, film in televizijo (AGRFT) organizirajo

tematske delavnice za učence 1. triletja OŠ.

Na delavnicah se bodo učenci spoznavali z različnimi aspekti umetnosti, njene uporabnosti in pomembnosti v vsakdanjem življenju. Učence bomo z različnimi aktivnostmi na zanimiv način usmerili in spodbudili k razmišljanju o vsakodnevnem mestnem življenju. Tako bomo spoznavali in prepoznavali zvoke ulice, jih posnemali z instrumenti in glasom, se učili o uporabi barv in bili pozorni opazovalci življenja. Ozaveščali bomo pomen prometne vzgoje in zvočne ekologije – svet med tišino in hrupom. Tematika se bo kot rdeča nit vpletala skozi vse tri delavnice: glasbeno, likovno in delavnico za igro.

Delavnice, ki jih bodo vodili študentje omenjenih Akademij, so organizirane v okviru t.i. Triade Akademij 2013. Potekale bodo 8. maja 2013 med 9.00 in 12.00 uro, na Kongresnem trgu (na prostem) po naslednjem urniku:

09.00-9.45: 1. delavnica
10.00-10.45: 2. delavnica
11.15-12.00: 3. delavnica

V primeru slabega vremena bomo delavnice izvedli v dvorani Univerze, Hubadovi in Lajovčevi dvorani.

Glasbeno delavnico so pripravile študentke oddelka glasbene pedagogike:

Daša Arhar, Danaja Koren, Monika Žuran in Nives Kemperle pod mentorskim vodstvom asist. dr. Katarine Zadnik!