Razpis Basileus

Informativno srečanje za študente bo v četrtek, 21. 11. ob 11.  uri v zbornici (zraven dekanata)
V letošnjem letu je bil ponovno odobren projekt Basileus V.

Basileus ponuja možnost obojestranskih eno- in dvo-semestrskih izmenjav za študente vseh stopenj kot tudi možnost rednega študija na 2. in 3. stopnji. Za učitelje pa ponuja 1 mesečne izmenjave.
Tako kot ze pretekle Basileus projekte tudi tega koordinira Univerza v Gentu, so-koordinator, partnerska univerza s  strani Zahodnega Balkana ostaja Univerza v Novem Sadu.

Naši študenti in učitelji lahko kandirajo za izmenjavo na sledečih univerzah iz Z Balkana:
Western Balkan partner institutions:
University of Novi Sad (Serbia)
University of Tirana (Albania)
University of Sarajevo (Bosnia-Herzegovina)
SEEU Tetovo (FYROM)
Ss. Cyril and Methodius Skopje (FYROM)
University St. Kliment Ohridski Bitola (FYROM)
University of Prishtina (Kosovo)
University of Montenegro (Montenegro)
University of Belgrade (Serbia)
University of Kragujevac (Serbia)

Višina štipendije:
·         1. in 2. stopnja -1000€ na mesec
·         3. stopnja -1500€ na mesec
·         Post-doc-1800€ na mesec
·         Učitelji-2500€ na mesec

Leošnji razpis bo odprt od 1.11.2013 do 2.2.2014.

Izmenjave se bodo lahko pričele z začetkom študijskega leta 2014-2015 oz. PhD in post-doc izmenjalni študenti lahko pričnejo po dogovoru tudi malo kasneje, najkasneje pa do 31.12.2014. To pravilo ne velja za učitelje, ki svojo izmenjavo lahko opravijo do konca projekta, to je do 14.7.2017.

Več informacij na spletni povezavi