SEMINAR ZA ŠTUDENTE, PROFESORJE IN UČENCE KITARE

Akademija za glasbo Ljubljana
URNIK seminar profesorja Jensa Wagnerja
21. in 22. maja 2010

Kitarski seminar – masrterclass, prof. Jens Wagner (Hochschule für Künste Bremen)
Akademija za glasbo 21. – 22. 5. 2010

PETEK, 9.00-12.45, Dvorana slovenskih skladateljev, Vegova 7

Pozdrav in uvod

Anja Žafran, 3. let. (Porovne-Silič)
J. S. Bach   Suita BWV 1008 (Preludij, Sarabanda, Courante, Gigue)

Jure Jan, 1. let. (Porovne-Silič)
F. Sor   Les Folies d` Espagne et Menuet

11.00-11.15
ODMOR

Sebastian Albreht, 4. let. (Rajterič)
C. Guastavino  Sonata št. 1

Marko Zorec, 1. let. (Rajterič)
R. de Visée  Suita št. 3, D-mol

12.45-15.00

PETEK, 15.00-17.45, Dvorana Univerze, Kongresni trg 12

Marko Strmčnik, 3. let. (Rajterič)
J. S. Bach  Partita št. 3, E-dur, BWV 1006

Igor Meglič, 2. let. (Porovne-Silič)
R. Dyens  Saudade št. 3

Mario Kurtjak, 4. let. (Grafenauer)
S. Rak    Sonata mongoliana
SOBOTA 9.00-14.00, Dvorana Univerze, Kongresni trg 12

Sara Zajc, 2. let. (Rajterič)
J. S. Bach  Sonata št. 1, G-mol, BWV 1001 (Adagio, Fuga)

Karmen Štendler, 1. let. (Grafenauer)
M. Giuliani   Sonata op.15 ali
N. Koškin   Tri postaje na tiru

Matej Kragelj, 2. let. (Porovne-Silič)
N. Coste  Rondeau de concert

11.15-11.30
ODMOR

Izidor Erazem Grafenauer, 2. let. (Grafenauer)
G. Regondi  Introdukcija in capriccio op. 23 ali
N. Paganini   Gran sonata,  a-dur

Sandra Štern, 1. let. (Grafenauer)
J. Turina   Sonata ali
L. Legnani   Fantazija op.19

Teja Germadnik, 3. let. (Porovne-Silič)
J. S. Bach  Suita BWV 997 (Preludij, Sarabanda, Giga- Double)

13.45-14.00
Zaključek

Mentorji študentov:
Doc. Katja Porovne Silič
Red. prof. Andrej Grafenauer
Red. prof. Tomaž Rajterič

Jens Wagner, ki svoj čas deli med koncertiranje in poučevanje, maja prihaja v Ljubljano, kjer bo v organizaciji Akademije za glasbo Ljubljana potekal dvodnevni seminar. V nedeljo, 23. maja, ga bomo sklenili s koncertom v Modrem salonu Hotela Union (spored koncerta najdete v priponki, vstop je PROST). Profesorje kitare vabimo, da se seminarja udeležijo in aktivno sodelujejo v razpravah, ki so za kitariste še posebej zanimive, kot so na primer drža inštrumenta in nega kitarskih nohtov in jim je Jens Wagner v svojih člankih namenil posebno pozornost. Upamo, da bodo s profesorji na seminarju brezplačno sodelovali tudi njihovi študenti in dijaki.

Jens Wagner živi v Bremnu v Nemčiji, kjer vodi mednarodni mojstrski razred na Visoki šoli za umetnosti. Diplomiral in magistriral je na Dunaju v razredu Karla Scheita, kasneje pa je pridobil še magisterij iz lutnje pri Stephenu Stubbsu na Visoki šoli za umetnosti v Bremnu. Poleg repertoarja za moderno kitaro je strokovnjak tudi za glasbo 19. stoletja, ki jo izvaja na zgodovinskih instrumentih.

Jens Wagner je kot solist in komorni glasbenik nastopal v več kot štiridesetih državah in je reden gost mednarodnih festivalov v Cordobi, Esztergomu, Los Angelesu, Mettmannu, Moskvi, na Dunaju, Mikulovu, Nishnij Nowgorodu, Lublinu, Gdansku, Vina del Maru, San Juanu, Tychyju, Bathu, Birkenheadu, St. Paul Trois Châteaux, na Kanarskih otokih, Ourenseju in Gargnanu. Koncertne turneje so ga vodile po vsej Evropi, Severni in Južni Ameriki, Afriki, Bližnjem vzhodu, in Aziji.

Njegovi posnetki tako solistični kot v duu so izšli na enajstih zgoščenkah, ki so bile izjemno dobro sprejete med kritiki in občinstvom.

Jens Wagner je urednik notnih izdaj Haydna in Telemanna pri založbah Heinrichhofen in Trekel in avtor več člankov v kitarskih revijah, ki govorijo o drži kitare in negi kitarskih nohtov.