Mojstrski tečaj baritonista Marvina Keenzeja

Prijavnica

Mojstrski tečaj bo potekal od 11. do 13. aprila 2018 v Kazini, Kongresni trg 1.

Kotizacija:
aktivni udeleženci - študenti AG 60 EUR
pasivni udeleženci 80 EUR (tri dni), 30 EUR (en dan), za učence, dijake in študente brezplačno.
Transakcijski račun: IBAN SI56 0110 0603 0706 828

Prijave pošljite na naslov: UL Akademija za glasbo, Mednarodna pisarna, Stari trg 34, 1000 Ljubljana, s pripisom Mojstrski tečaj petja –Marvin Keenze ali na email: aginter@ag.uni-lj.si ali jo pustite v predalčku Mednarodne pisarne na Starem trgu 34, 1000 Ljubljana.

Baritonist Marvin Keenze je upokojeni zaslužni professor Rider Univerze Westminster Choir College v Filadelfiji v Združenih državah Amerike, kjer je več kot trideset let poučeval petje in pevsko pedagogiko ter ustanovil Voice Resource Center.

1959 je diplomiral na Westminster Choir College in kasneje tam tudi magistriral. Poučeval je tudi na Univerzi Delaware, Swathmore College in Univerzi v Bostonu za Tangelwood Young Arstist Program. Prav tako je delal za operno hišo v Filadelfiji in Opero Delaware.

Kot pevec, zborovodja, pianist in učitelj je prepotoval 83 držav po svetu. Bil je član žirij tekmovanj Metropolitanske opere, Avstralske operne hiše, tekmovanj NATS-a, Nova Scotia, Kiwanis Festival, Dunedin in tekmovanj v Novi Zelandiji. Poučeval je na seminarjih, delavnicah in kongresih po vsem svetu. Je mednarodni koordinator za ameriško združenje pevskih pedagogov (NATS) in predsednik Svetovnega kongresa pevskih pedagogov (ICVT). Je član NATS-a, Ameriške akademije pevskih pedagogov, društva pevskih pedagogov New York-a, Brazilije Hrvaške, Francije, Australije in Slovenije.

Njegovi študenti pojejo v pomembnih opernih hišah, kot so Glimmerglass, Tri-Cities Opera, San Francisco Opera, New York City Opera, Metropolitanska Opera, Kansas City Opera in Minnesota Opera.