Razpis za Prešernove nagrade UL AG za študijsko leto 2022/23

RAZPIS
za Prešernove nagrade Univerze v Ljubljani in Prešernove nagrade UL Akademije za glasbo za študijsko leto 2022/2023

Vabimo vas k predlaganju kandidatov za pridobitev Prešernove nagrade UL Akademije za glasbo za najboljša zaključna dela, ki izrazito presegajo redne študijske zahteve in so bila zaključena med vključno 1. 9. 2022 in vključno 31. 8. 2023.

1. PREŠERNOVE NAGRADE UNIVERZE V LJUBLJANI za študijsko leto 2022/2023

Rok za oddajo popolne prijave za Prešernove nagrade Univerze v Ljubljani je bil 15. 9. 2023, do 14. ure.

1. PREŠERNOVE NAGRADE UL AKADEMIJE ZA GLASBO za študijsko leto 2022/2023

Dokumentacija mora obsegati:

1. predlog za podelitev Prešernove nagrade UL Akademije za glasbo za študijsko leto 2022/2023, ki ga napiše ter lastnoročno podpiše kandidat in v katerem predlagano delo natančno opredeli v skladu s Pravilnikom o podeljevanju Prešernovih nagrad študentom Univerze v Ljubljani Akademije za glasbo, ki je del tega razpisa,
  2. mentorjevo kratko utemeljitev umetniške oz. znanstvene vrednosti dela,
  3. posnetek javne izvedbe predlaganega dela v obliki povezave na YouTube,
  4. morebitne objavljene strokovne kritike in druge odzive v medijih (ni obvezno),
  5. kandidatov življenjepis s podrobno predstavitvijo njegovega umetniškega dela,
  6. podatke o kandidatu, ki morajo vsebovati:
  • ime in priimek ter letnik in smer študija v študijskem letu 2022/2023,
  • naslov stalnega bivališča in začasnega bivališča v času študija,
  • elektronski naslov,
  • številko mobilnega telefona,
  1. podatke o mentorju (visokošolski naziv, ime in priimek).

Rok za oddajo popolne prijave je ponedeljek, 9. oktober 2023, do 14. ure.

Kandidati naj predloge s popolno dokumentacijo z navedbo imena in priimka, oddelka in smeri ter s pripisom »Predlog za podelitev Prešernove nagrade UL Akademije za glasbo za študijsko leto 2022/2023« oddajo izključno v elektronski obliki v enem dokumentu (pdf) na e-naslov prodekanum@ag.uni-lj.si.

Nepopolnih in prepozno oddanih predlogov komisija za umetniško dejavnost UL AG ne bo obravnavala.

Komisija za umetniško dejavnost UL Akademije za glasbo
izr. prof. Simon Dvoršak, predsednik