Vabilo za aktivno udeležbo na 1. mednarodnem študentskem forumu

Študente vseh študijskih smeri na UL AG vabimo, da se nam pridružijo na 1. Mednarodnem študentskem forumu, ki bo potekal na UL Akademiji za glasbo 29. in 30. novembra 2023. S krovno temo Umetnost vključevanja in združevanja skozi glasbo / The Art of Inclusion and Synergy through Music se študentski forum povezuje z mednarodnim simpozijem, ki bo prav tako potekal na UL AG.  Na 1. Mednarodnem študentskem forumu bodo s prispevki sodelovali študentje z Zasebne univerze za glasbo Gustav Mahler v Celovcu (Gustav Mahler Privatuniversität für Musik, GPMU) in študentje Oddelka za muzikologijo UL FF. Ker bo študentski forum potekal v angleščini, bodo tudi prijave potrebne v tem jeziku.

PRIJAVNICA | APPLICATION FORM

Na 1. Mednarodnem študentskem forumu lahko sodelujete s prispevkom ali izvedbo delavnice, ki se vsebinsko nanaša na povezovanje in združevanje skozi glasbo v najširšem pomenu. Pričakujemo tako prispevke / delavnice, ki obravnavajo vključevanje ranljivih skupin ljudi in oseb s posebnimi potrebami v glasbene dejavnosti, kot tudi prispevke / delavnice, osredinjene na vključevanje različnih glasbenih identitet v muziciranje, na različne izvajalske prakse, inovativne načine uporabe glasbe v različnih kontekstih in na različnih prizoriščih. Pripravite in prijavite jih lahko individualno, v paru ali skupini študentov. Delavnice so lahko 45- ali 60-minutne. Za predstavitev posameznega strokovnega prispevka boste imeli na razpolago 20 minut, 10 minut pa bo namenjeno razpravi o predstavljeni vsebini, ki jo bodo vodili študenti. Vsak študent, par ali skupina študentov bo prejela tudi potrdilo o sodelovanju na 1. mednarodnem študentskem forumu. Vsi prispevki in opisi delavnic bodo kasneje objavljeni v posebni publikaciji, ki bo recenzirana in bo imela bibliotekarski zapis, tako da boste lahko to tudi uporabili kot svojo referenco pri prijavi na štipendije ali pri drugih svojih dejavnostih.

Svoj predlog prispevka ali delavnice napišite v prijavnico, ki jo izpolnjeno pošljite na elektronski naslov agljstudent.forum@gmail.com do 30. 10. 2023. Organizacijski odbor 1. mednarodnega študentskega foruma bo vse prispele prijave pregledal in vam posredoval povratne informacije do 6. 11. 2023.

Ljubljana, 23. 10. 2023

Špela Saksida,