Jeziki na univerzi

www.unijeziki.si

Spoštovani,

radi bi vas seznanili z novim priročnikom Jeziki na univerzi, ki je nastal v okviru letošnjih dejavnosti Ministrstva za kulturo za spodbujanja rabe slovenščine med mladimi.

Spletni priročnik Jeziki na univerzi, dostopen na povezavi www.unijeziki.si in s Facebook profilom www.facebook.com/unijeziki, je v prvi vrsti namenjen domačim in tujim/izmenjavnim študentom slovenskih javnih univerz. V njem se lahko na njim prijazen in dostopen način seznanijo s trenutnim jezikovnim položajem na univerzi, s svojimi jezikovnimi pravicami in dolžnostmi v času študija ter s spremembami in sociolingvističnimi izzivi, ki jih slovenskim univerzam prinaša internacionalizacija.

Poleg tega so v priročniku na enem mestu pregledno zbrani in prek hipertekstovnih povezav dostopni podatki o predpisih, povezanih z jeziki v visokem šolstvu, o izpitu iz znanja slovenščine za tuje študente, jezikovnih virih za slovenščino ter tečajih in drugih oblikah jezikovne pomoči, ki bi lahko koristile tako slovenskim kot tujim uporabnikom.

Da bi priročnik izpolnil svoj namen, mora doseči čim več naslovnikov in med njimi zaživeti. Zato vas vljudno prosiva, da nama pri tem pomagate tako, da prek fakultetnih sistemov obveščanja o njem seznanite svoje študente. Za vse dodatne informacije, ki bi jih morda potrebovali, sva dostopni na tem elektronskem naslovu.

Vnaprej se vam zahvaljujeva za pomoč in vas lepo pozdravljava,

avtorici priročnika Mojca Stritar in Gaja Červ