VABILO na okroglo mizo: O UMETNOSTI IN (NE) DELU

ki bo 7. maja 2015 ob 18:00 v prostorih Akademije za likovno umetnost in oblikovanje na Erjavčevi cesti 23.
Okrogla miza o umetnosti in (ne)deluŠtudentski svet ALUO v navezavi s študentskim društvom Iskra organizira diskusijo, s katero želimo razpreti polje premisleka o pogojih dela v umetnosti in kulturi. Dogodek se bo zgodil v četrtek, 7. maja ob 18. uri v učilnici 7 na ALUO.Premisliti želimo tudi relacijo med umetnostjo in delom; raziskati želimo razpršeno polje, ki ga koncept dela zaseda v sodobnem kriznem diskurzu in znotraj le-tega locirati mesto umetnika v širšem pomenu besede. Nenazadnje si kot nalogo zastavljamo tudi soočenje z različnimi imeni, ki krožijo po tem polju, kot so umetnik, kulturni delavec, kulturnik, itn.Odmakniti se želimo od obstoječe množine načinov spoprijemanja s prihodnostjo mladih študentskih generacij, kot so karierna in podjetniška svetovanja ter motivacijski dogodki, saj ne odstopamo od avtonomije umetniškega študija, ki jo ta ima pri izbiri svojega objekta in smotra. Alternativo vidimo v premisleku okolji in robov koncepta dela. Misliti želimo v smeri ustvarjanja pogojev kritičnega vključevanja umetniškega delovanja v diskurzivni prostor dela pri tem pa se ne želimo sprijazniti z redukcionizmom ali poslošitvami problema.

Sodelujoči bodo:

Tjaša Pogačar, ustvarjalka in kritičarka sodobne umetnosti. Je članica projekta Neteorit, zunanja sodelavka revije Praznine in soustanoviteljica ter so-urednica revije za kritiko in teorijo sodobne umetnosti ŠUM. Glavna tema njenega dela je vprašanje (ne)produktivnosti umetnosti v navezavi s prevladujočimi okvirji produktivnosti v obstoječem socio-političnem kontekstu.

Dr. Primož Krašovec, sociolog, predavatelj na Filozofski fakulteti, urednik (založba Sophia/Naprej! in revija Borec), pisec, občasna medijska osebnost in prevajalec (Keynes, Schumpeter, Jameson). Poleg tega je častni član Delavsko-punkerske univerze in član Iniciative za demokratični socializem. Teoretsko se ukvarja s kritiko politične ekonomije.

Kaja Kraner, doktorska študentka humanističnih študij na AMEU-ISH v Ljubljani, ki se v svojem teoretskem in umetniškem delu osredotoča predvsem na relacijo med umetnostjo, politiko in teorijo.

Okroglo mizo bo moderiral Voranc Kumar, predsednik Študentskega sveta ALUO, podiplomski študent kiparstva in dodiplomski študent sociologije in filozofije.

Vabljeni!

Povezava do dogodka na Facebooku