POSVET Priložnosti in izzivi kakovosti

V četrtek, 4. 6. 2015 med 9. in 17. uro. Prijave do 25.5.

Posvet »Priložnosti in izzivi kakovosti«

·         Kako lahko izboljšamo kakovost študijskih programov?

·         Načela, izzivi in izkušnje, ki spodbujajo razmislek pri vodenju in upravljanju kakovosti.

Univerza v Ljubljani organizira posvet, ki v ospredje postavlja izmenjavo praks, izzivov in izkušenj tako glede skrbi za kakovost študijskih programov kot glede vodenja in upravljanja kakovosti. Zajeten del posveta spodbuja poglabljanje razumevanja kontekstov praks ter ustvarja prostor za nadaljnji razmislek in skupno kreiranje možnih rešitev oziroma izboljšav. V uvodnem delu srečanja posvečamo pozornost praksam skrbi za kakovost treh tujih univerz, v nadaljevanju se dogodek osredotoča na prakse Univerze v Ljubljani.

Predviden dnevni red posveta (dopolnjen dnevni red bo na voljo v drugi polovici maja 2015)

ČAS

VSEBINA

09.00 – 9.30

Uvodni nagovor prorektorja UL, prof. dr. Gorana Turka

09.30 – 11.00

Plenarna predstavitev vodenja in upravljanja kakovosti treh univerz,  vodje univerzitetnih služb za kakovost:

- gospa Pirjo Halonen, Univerza v Jyvaskali,

- gospa Åsa Kettis, Univerza v Uppsali,

- gospod Oliver Vettori, Univerza za ekonomske in poslovne vede na Dunaju

11.00 – 11.30

odmor

11.30 – 13.00

Razprava skozi moderirane interaktivne delavnice

13.00 – 14.30

čas za kosilo

14.30 – 16.45

Predstavitev praks UL in razprava skozi moderirane interaktivne delavnice

Posvet bo v četrtek, 4. 6. 2015, med 9.00 in 17.00 uro, v Ljubljani. Prijave zbiramo do 25. 5. 2015, oziroma do zapolnitve razpoložljivih mest, na naslednji povezavi.

Več informacij o kraju srečanja in drugih organizacijskih vidikih boste prejeli. Posvet je organiziran v okviru projekta »Kakovost- Univerza v Ljubljani« (KUL).

Za dodatne informacije smo vam dosegljivi na elektronskem naslovu: kul@uni-lj.si

Z lepimi pozdravi,

prof. dr. Goran Turk