ŠTIPENDIJE ZA ŠTUDIJSKO BIVANJE V NEMČIJI

Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst e.V (KAAD/ Bonn), Štipendije za krščanske študente (po zaključenem 6.semestru študija), univerzitetne absolvente in znanstvenike

ŠTIPENDIJE

ZA ŠTUDIJSKO BIVANJE V NEMČIJI

- KAAD – Osteuropa-Programm

- (www.kaad.de) -

priloga 1, priloga 2, priloga 3

Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst e.V (KAAD/ Bonn)

(Kratke informacije)

KAAD, katoliška štipendijska organizacija v Nemčiji, že 50 let mladim krščanskim akademikom podeljuje študijske in raziskovalne štipendije in je v tem času že v več kot 117 državah sveta ustanovila več kot 7000 alumni. Štipendijatom in kandidatom za štipendije je tako na razpolago partnerska- in kontaktna mreža po vsem svetu.

V okviru programa Osteuropa (Osteuropa Programm) se podeljujejo štipendije dvakrat letno (marca in septembra) za študijske namene, znanstveno dopolnilno izobraževanje (wissenschaftliche Weiterbildung) ali za raziskovalne projekte. Interesenti imajo možnost absolvirati študijsko bivanje na lastno željo izbranih nemških Univerzah, raziskovalnih inštitutih, arhivih in klinikah ipd.

Omejitve glede izbire stroke/predmetov (Fächerbegrenzung) ni.

Predložena mora biti sledeča dokumentacija (poleg drugega):

1. prijavnica (mora biti takoj poslana direjtno na KAAD)

2. raziskovalni projekt (štuidjski cilji, cilji nadalnjega dodatnega izobraževanja oz. raziskovalnega študijskega bivanja) Forschungsaufenthalts)

3. 2 strokovni mnenji oz.priporočili univerzitetnih docentov ali profesorjev matične države

4. privolitev v mentorstvo / povabilo docenta ali inštituta v Nemčiji

5. priporočilo duhovnika župnije kateri kandidat pripada

1. potrdilo o zadostnem znanju nemškega jezika

Trajanje štipendiranja: 2-36 mesecev

Višina štipendije: 540,- bis 1530,- EUR mesečno

Stroški prihoda v Nemčijo in odhoda domov ter zdravstveno zavarovanje bodo kriti s strani KAAD.

Kako je mogoče pridobiti prijavnice in izdatne informacije?

Prijavnice in informacije o Programu Osteuropa je mogoče pridobiti vsak čas na spletnem naslovu Radwanski@kaad.de; oe1@kaad.de pri KAAD v Bonnu (poštni naslov: KAAD / Osteuropaprogramm, Hausdorffstr. 151 D- 53129 Bonn, Tel.: +49 228 91758-33, Fax: +49 228 9175858).

Nadaljnje informacije o Programu Osteuropa na naslovu: http://kaad.de/deutsch/vorausoe.htm

Popolna vloga za štipendijo mora biti predložena do 30. junija/ 15. januarja na KAAD ali ustrezno že prej partnerjem- KAAD na spletni naslov: http://kaad.de/deutsch/prog_oe.htm).

Štipendijska komisija odloča 2x letno: vsakokrat konec marca /septembra, vlagatelji bodo tako o dodelitvi štipendije nemudoma obveščeni.

Sehr geehrte Damen und Herren,

ich darf mich an Sie im Namen des Stipendienorganisation "Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst (KAAD) Bonn" in Deutschland mit folgender Angelegenheit wenden.

Unser Stipendienwerk besteht seit 50 Jahrenund istdas weltweit größte katholische Stipendienorganisation für Akademiker (Wissenschaftler und Studenten). In Deutschland gehört der KAADzu den 6 größten Stipendienwerkenund bittet seit 1990 - im Rahmen des sogenannten "Osteuropa-Programms" - Stipendien für Bewerber aus Ihrem Land. Bisher haben solche Stipendien ca.1500 Kandidaten aus 24 Ländern Mittel-, Ost- und Südosteuropas erhalten.

Die an den KAAD gestellten Anträge werden innerhalb sehr kurzer Zeit (3-4 Monate) bearbeitet und entschieden. Bei positiver Entscheidung ist eine Anreise der Stipendiaten nach Deutschland sofort möglich.

Alle Fragen der Stipendienbewerber werden von unsumgehend, in der Regel am selben Tag,beantwortet.

Im Anhang findenSie ein Informationsblatt über unsere Stipendienofferte inIhrer Sprache, zusätzlich auchauf Deutsch, sowie eine Informationüber den KAAD und seine Förderungsziele in Englisch. Weitere Infosauf Deutsch und Englisch sind unterhttp://www.kaad.de/deutsch/inhalt.htm zufinden.

Wir würden Ihnen dankbar für die Aufnahme unserer Stipendienofferte in Ihre Informationsmaterialienfür Studenten und Hochschuldozentenund in die Homepage Ihrer Universität/Hochschule.

Mit freundlichem Gruß

Dr. Roman Radwanski
Referatsleiter Osteuropa
Katholischer Akademischer Ausländer-Dienst e.V.
Hausdorffstrasse 151 D-53129 Bonn
Tel.: +49 (0) 228 91758-33