Državna konferenca o visokem šolstvu in invalidnosti

Društva študentov invalidov Slovenije  na državno konferenco o visokem šolstvu in invalidnosti, ki bo 9. in 10. septembra 2009 v Ljubljani. vabilo-letak, prijavnica

Spoštovani,

Društvo študentov invalidov Slovenije v okviru mednarodne Erasmus mreže LINK – Learning Inclusively – Network + Know-how in v sodelovanju z Društvom specialnih in rehabilitacijskih pedagogov Slovenije organizira državno konferenco z mednarodno udeležbo z naslovom Mi + Vi = Skupaj, ki bo potekala 9. in 10. septembra 2009 v Ljubljani.

9. septembra bodo v City hotelu potekale delavnice, v katerih se bomo osredotočali na vlogo študentov invalidov – kakšen je njihov položaj v visokem šolstvu, kakšne so njihove potrebe in težave, kako lahko sami prispevajo k izboljšanju položaja, kakšno vlogo naj imajo pri tem fakultete, univerze, Društvo študentov invalidov in mreža LINNK.

10. septembra bo na Univerzi v Ljubljani konferenca, katere namen je predstaviti prehod dijakov s posebnimi potrebami na študij ter postopke, oblike podpore in prakso na slovenskih univerzah in njihovih članicah. Hkrati želimo s konferenco identificirati dobro prakso in pokazati na težave, saj lahko skupaj pripomoremo k uspešnemu reševanju le-teh. Vključili bomo tudi pogled in izkušnje samih študentov invalidov iz Slovenije in tujine.

Dogodek je namenjen študentom invalidom, vsem zainteresiranim študentom, specialnim pedagogom, sodelavcem svetovalnih služb srednjih šol, akademskemu in administrativnemu osebju v visokem šolstvu ter drugim strokovnjakom s področja šolstva in invalidnosti.

Med udeleženci bodo tudi strokovnjaki in študenti iz Belgije, Irske, Nizozemske, Švedske in Velike Britanije, ki so partnerji v mreži LINK.

Za dodatne informacije se obrnite na Alenko Bera na Alenka@dsis-drustvo.si ali 041 632 865.

Za prijavo, prosim izpolnite prijavnico in jo pošljite na Alenka@dsis-drustvo.si do 31. avgusta.

Novice o dogodku bodo sproti objavljene na www.dsis-drustvo.si ali www.ahead.ie.

Vljudno vas naprošamo, da vabilo razpošljete tudi vašim sodelavcem in drugim zainteresiranim.

Želimo vam uspešno delo ter prijeten poletni oddih in upamo, da se vidimo v septembru.

Lep pozdrav,

Alenka Bera