"Thinking Canada"

študijski obisk in program pripravništva

obveščamo vas, da Evropska komisija v sodelovanju s \"Central European Association of Canadian Studies\" pripravlja poglobljen štiritedenski študijski obisk in program pripravništva v Kanadi.

Namen programa je omogočiti evropskim študentom poglobljen vpogled v delovanje številnih zasebnih in javnih ustanov, vladnih organov in nevladnih organizacij v Kanadi in s tem razširiti znanje študentov o Kanadi. Interdisciplinarni program odraža številna področja, ki so ključnega pomena za razumevanje sodobne Kanade kot so kulturna raznolikost, angleško-francoski odnosi, multikulturalizem, položaj federalizma in regionalizma, okolja, urbanih vprašanjih in vprašanja v zvezi z ekonomijo, financami in trgovino.

Študijski obisk se bo odvijal od 4 septembra 2011 do 2 oktobra 2011. V programu lahko sodelujejo univerzitetni študenti, ki so v času prijave vpisani v namanj tretji letnik in so državljani Evropske unije ter državljani tretjih držav, ki zakonito prebivajo v Evropski uniji vsaj tri leta pred začetkom programa in so vpisani na univerzo v državi članici EU. Študijskega obiska se bo lahko udeležilo skupno največ 32 študentov, 8 izmed njih pa bo imelo možnost sodelovati tudi v dvomesečnem programu pripravništva neposredno po zaključku obiska.

Podrobnejše informacije o programu in pogojih udeležbe najdete na spletni strani www.thinking-canada.eu.

Rok za prijave je 18. maj 2011.

Za dodatne informacije se obrnite neposredno na elektronski naslov: thinking.canada@gmail.com