Predavanje o metodi Alfreda Tomatisa

V četrtek, 5. 4. 2018, ob 13.00 bo na Akademiji za glasbo Ljubljana potekalo predavanje dr. Albince Pesek v okviru projekta Uporaba metode Alfreda Tomatisa v glasbeni šoli, ki ga izvaja Akademija za glasbo v sodelovaju z Albinco Pesek in Zasebno glasbeno šolo Arsem.
Predavanje, ki bo trajalo 90 minut, bo potekalo v učilnici 3 na Gosposki 8 (vhod z Vegove 5). Vabljeni vsi študenti in učitelji, ki že delate ali boste delali z učenci v glasbenih, osnovnih šolah in vrtcih.
Ker je število mest omejeno, vas prosimo, da se za predavanje prijavite na e-naslovu natasa.cetinski@arsem.si.

Metodo je zasnoval francoski zdravnik otorinolaringolog dr. Alfred Tomatís v šestdesetih letih prejšnjega stoletja. Sprva je bila namenjena glasbenikom, kasneje pa se je zaradi svoje učinkovitosti razširila po vsem svetu in zajela raznovrstne populacije. Zaradi spremenjenega načina življenja smo skoraj ves čas izpostavljeni stresu, naši otroci pa se poleg zahtev šole soočajo še s številnimi težavami, kot so na primer premajhna zbranost, hiperaktivnost, disleksija, motnje spanja in spomina, težave z motoričnimi spretnostmi, strahom in drugimi negativnimi čustvi.
Številne raziskave so pokazale, da redno poslušanje glasbe po metodi Alfreda Tomatísa pripomore k izboljšanju šolskega uspeha, uravnoteženosti čustvenega življenja ter izboljšavi motoričnih spretnosti. Učenci tistih šol, ki so uvedle Tomatísov sistem poslušanja glasbe, hitreje napredujejo v učenju tujih jezikov, imajo večje komunikacijske sposobnosti, pozornost in spomin, boljšo motoriko (kar je za učence glasbenih šol še toliko bolj pomembno) ter bolje razvito socialno in emocionalno inteligentnost.
Poslušanje glasbe po metodi Alfreda Tomatísa je korak, ki nam in otrokom ponuja učinkovitejše odzive na različnih ravneh: telesni, čustveni, umski, socialni in tudi duhovni.
S posebnimi slušalkami glede na postavljen cilj poslušamo frekvenčno spremenjeno glasbo Wolfganga Amadeusa Mozarta ter gregorijanske korale.