Grand Prize Virtuoso International Music Competition v Parizu

Nagrada za Trio Reverie,
ki  ga sestavljajo študentki  Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani (UL AG) pianistka  Tanja Činč in violinistka Mojca Jerman ter študentka KUG Graz violončelistka Katarina Leskovar in  ki  deluje v okviru  Akademije za glasbo Univerze v Ljubljani (mentor zasl. Prof.  Tomaž  Lorenz),  je  18.  decembra zmagal na mednarodnem  tekmovanju Grand Prize Virtuoso International Music Competition v Parizu  (www.grandprizevirtuosointernationalmusiccompetition.com).
Prejel  je promocijsko  nagrado  4000 evrov in  tri koncerte na Dunaju, v Londonu in  Parizu. Tekmovanje je potekalo za vse instrumente in komorne skupine vseh  starosti preko interneta.  V  finale,  ki  je potekalo  koncertno v Parizu, se je uvrstilo  55 tekmovalcev in med njimi je žirija za zmagovalce proglasila prav Trio Reverie.
Uspešnim  mladim  glasbenicam  in  njihovemu mentorju za lep uspeh in  priložnost promocije v svetovnih  glasbenih  centrih  iskreno čestitamo.
Andrej Grafenauer, dekan