Predavanje podpredsednika Evropske komisije

Jyrkija Katainena, SLO, ENG.

Evropa – naložbe – mladi – delovna mesta – begunska kriza – evro – tvoje mnenje?

Podpredsednik Evropske komisije, pristojen za delovna mesta, rast, naložbe in konkurenčnost, Jyrki KATAINEN bo 9. oktobra 2015 na obisku v Sloveniji predstavil Naložbeni načrt za Evropo.

V okviru svojega obiska bi rad poglede o aktualnih razmerah v Evropi izmenjal tudi z vami študenti.

Vabimo vas, da se nam pridružite na

srečanju s podpredsednikom Evropske komisije Jyrkijem Katainenem in podate svoje mnenje na temo:

"Evropa na razpotju – gospodarski, socialni in politični izzivi".

Srečanje bo 9. oktobra 2015, med 11:00 – 11:45 uro,

na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani.

Kratkemu uvodnemu nagovoru bo sledila razprava z vami.

Predavanje bo v angleščini.

Vabljeni!

Življenjepis

Jyrki KATAINEN (rojen 1971) je od novembra 2014 eden izmed sedmih podpredsednikov Evropske komisije. Kot pristojen za področja delovnih mest, rasti, naložb in konkurenčnosti, je kmalu po nastopu mandata v sodelovanju z drugimi komisarji pripravil Naložbeni načrt za Evropo.

Pred tem je Katainen opravljal najvišje politične funkcije na Finskem. Katainen je bil tri leta predsednik vlade (2011-2014). Med letoma 2007 in 2011 je bil finski finančni minister in podpredsednik vlade. 15 let (1999 - 2014) je bil član finskega parlamenta, od tega 10 let (2004-2014) tudi predsednik Finske nacionalne koalicijske stranke.

Katainen je magister političnih ved (univerza v Tamperu).

Vabimo vas, da se nam pridružite na

"Evropa na razpotju – gospodarski, socialni in politični izzivi".

Srečanje bo 9. oktobra 2015, med 11:00 – 11:45 uro,

na Ekonomski fakulteti Univerze v Ljubljani.

Kratkemu uvodnemu nagovoru bo sledila razprava z vami.

Predavanje bo v angleščini.

Vabljeni!

Življenjepis

Katainen je magister političnih ved (univerza v Tamperu).